UEFA Europa League

UEFA Europa League

Vizion Plus dhe Tring sjellin ne te dytin vit rradhazi turneun prestigjioz te futbollit Europian, Kupen Uefa Europa League. Sezoni i ri i turneut prestigjioz do te filloje zyrtarisht ne 19 shtator ku për 15 jave te apasionuarit e futbollit evropian do te kenë mundësi te ndjekin live dhe ekskluzivisht 8 ndeshje ne platformen Tring . Vizion Plus do te përcjelle një ndeshje live dhe pa pagese ndërsa nëpërmjet emisionit te Uefa Europa League do te përcjellë te gjitha golat aksionet dhe emocionet e mbrëmjes. Ne fazën e grupeve marrin pjese 48 skuadra :31 ekipe te kualifikuara nga turi i Play Off dhe 10 skuadra qe nuk arritën te kualifikoheshin ne fazën e grupeve te Champions.

Ne mes te sezonit Uefa Europa League i shtohen edhe 8 skuadra te tjera nga Uefa Champions League duke e bere kompeticionin akoma me te forte. Sezoni 2013-2014 i Uefa Europa League është turneu i 43 i organizuar nga organizata evropiane e futbollit dhe i pesti qe kur ajo mori emrin nga Uefa ne Europa League ndersa finalja do te luhet ne Torino ne 14 maj.

Kalendari i ndeshjeve te UEFA EUROPA LEAGUE 2013-2014:

Faza ne grupe:

Raundi i 32-ve:

Raundi i 16-ve:

Çerekfinalet :

Gjysemfinalet:

Finalja:

  • UEL Final         -           14/05/2014

 


Lajme nga Web

Samsung do të nxjerrë aparatin NX Mini

Kompania Samsung po planifikon të nxjerrë...

Samsung prezantoi telefonin inteligjent Galaxy S5

Samsung më në fund prezantoi telefonin...

Huawei nxjerr pajisje të shtresës së mesme

Huawei ka zgjedhur disa modele popullore...

Lenovo zbulon tabletin Yoga 10 HD+

Lenovo zbulon në Kongresin Botëror të...

Orët inteligjente Samsung Gear 2 dhe Gear 2 Neo

Samsung do të prezantojë brezin e...

Pheme-zbuluesi i gënjeshtrave në rrjetet sociale

Shkenctarët po provojnë të krijojnë një...

Nokia Lumia 630, telefoni i parë me butona në ekran

Dje EvLeaks ka nxjerrë një fotografi...