UEFA Europa League

UEFA Europa League

Vizion Plus dhe Tring sjellin ne te dytin vit rradhazi turneun prestigjioz te futbollit Europian, Kupen Uefa Europa League. Sezoni i ri i turneut prestigjioz do te filloje zyrtarisht ne 18 shtator ku për 15 jave te apasionuarit e futbollit evropian do te kenë mundësi te ndjekin live dhe ekskluzivisht 8 ndeshje ne platformen Tring . Vizion Plus do te përcjelle një ndeshje live dhe pa pagese ndërsa nëpërmjet emisionit te Uefa Europa League do te përcjellë te gjitha golat aksionet dhe emocionet e mbrëmjes. Ne fazën e grupeve marrin pjese 48 skuadra :31 ekipe te kualifikuara nga turi i Play Off dhe 10 skuadra qe nuk arritën te kualifikoheshin ne fazën e grupeve te Champions.

Ne mes te sezonit Uefa Europa League i shtohen edhe 8 skuadra te tjera nga Uefa Champions League duke e bere kompeticionin akoma me te forte. Sezoni 2014-2015 i Uefa Europa League është turneu i 44 i organizuar nga organizata evropiane e futbollit dhe i gjashti qe kur ajo mori emrin nga Uefa ne Europa League ndersa finalja do te luhet ne Varshave, Poloni ne 27 maj 2015.

Kalendari i ndeshjeve te UEFA EUROPA LEAGUE 2014-2015:

Faza ne grupe:
Matchday 1     -           18/09/2014
Matchday 2     -           02/10/2014
Matchday 3     -           23/10/2014
Matchday 4     -           06/11/2014
Matchday 5     -           27/11/2014
Matchday 6     -           11/12/2014

Raundi i 32-ve:

Matchday 7     -           19/02/2015
Matchday 8     -           26/02/2015

Raundi i 16-ve:

Matchday 9     -           12/03/2015
Matchday 10   -           19/03/2015

Çerekfinalet :

Matchday 11   -           16/04/2015
Matchday 12   -           23/04/2015

Gjysemfinalet:

Matchday 13   -           07/05/2015
Matchday 14   -           14/05/2015

Finalja:

UEL Final         -           27/05/2015

 


Lajme nga Web

Çefa: Naço i paaftë, i duhej justifikim tek eprorët

Thellohet përplasja mes Këshillit te Larte...

Sëmundjet mendore, trajtim i ri

Nese brenda nesh do pranonim kete...

Samsung do të nxjerrë aparatin NX Mini

Kompania Samsung po planifikon të nxjerrë...

Samsung prezantoi telefonin inteligjent Galaxy S5

Samsung më në fund prezantoi telefonin...

Huawei nxjerr pajisje të shtresës së mesme

Huawei ka zgjedhur disa modele popullore...

Lenovo zbulon tabletin Yoga 10 HD+

Lenovo zbulon në Kongresin Botëror të...

Orët inteligjente Samsung Gear 2 dhe Gear 2 Neo

Samsung do të prezantojë brezin e...