Dashuri të vërteta

Dashuri te Verteta

Nje prodhim i vitit 2012. Historia nis me nje tentative rrembimi te Viktoria Balvaneras, nje zoteruese e madhe tokash dhe pronarja e nje agjensia te njohur reklamash. Hose Angel, i cili rastisi te ishte ne pronen e familjes per te aplikuar ne pozicionin e pergjegjesit, e shpeton ate nga kriminelet.

Pasi mbaron gjithcka, Viktoria vendos ta punesoje Hose Angelin si truprojen e saj; koha qe kalonin cdo dite se bashku beri qe mes tyre te shperthente nje ndjenje pasioni. Megjithate, dashuria e tyre ishte e pamundur pasi te dy ishin te martuar.

Victoria eshte bashkeshortja e Nelson Brizz, i cili u martua me te nga komoditeti; si rezultat I kesaj martese vjen ne jete vajza e tyre Nikole. Ajo eshte nje vajze nazelie dhe arrogante e cila vazhdimisht perpiqej te mbante te fshehte problemet me bulimine dhe anoreksine. Nikola i donte prinderit dhe gjyshin e saj, Anibal, i cili ishte strikt, dominues dhe nje burre i zgjuar I cili manipulonte jetet e dy vajzve te tij Viktorias dhe Adrianes.

Victoria kur zbulon se ai kishte nje te dashur dhe se kjo e fundit priste nje femije nga ai, ajo lufton per te marre divorcing por ai refuzon ta beje kete. Ne anen tjeter, Hose Angel vuan per humbjen e te shoqes, Kristina, gjate nje aksidenti tragjik pasi zbuloi se ajo ishte e bija e Anibal Balvaneras, nje produkt i marredhenies se nenes se saj me te shume kohe me pare.

Liliana, e bija e Kristines, vuan humbjen e nenes se saj te supozuar duke injoruar fajtin se nena e saj e vertete ishte Adriana. Liliana punonte si kopshtare ne rezidencen e Balvaneres ku i duhet perballet me vrazhdesine dhe abuzimin e Nikoles. Nicole insiston ne theksimin e diferencave sociale mes tyre, megjithate, keto do te marrin fund kur Liliana zbulon se ajo ishte gjithashtu nje Balvanera. Duke e ditur se kjo do ti jepte asaj confidence per te luftuar per dashurine e Franciskos, truprojes se Nikoles, i cili e vendos Lilianen ne disavantazh per te fituar zemren e tij. Nderkohe, Nikole do te beje thuajse cdo gje per t’ia nxire jeten Franciskos pa ditur se ajo ne fund do te bjere ne dashuri me te.

Si rezultat I nje sere keqkuptimesh, Nikole martohet me Rogelio pa e dashur duke menduar se Francisko kishte rene ne dashuri me Liljanen. Rogelio pranon kete martese duke ndjekur instruksionet e se emes qe nga moment qe ata shihnin tek Nikola çelesin e shpetimit nga falimentimi. Kjo martese shnderrohet ne nje ferr te vertete per te dy. Pas nje ngjarje tragjike qe vendos Lilianen nen kercenimin e vdekjes, Françisko detyrohet te martohet me te; kjo situate ndikon thelle tek Nikole per shkak se kur ajo takohet serish me te pas ndarjes nga Rogelio, ata kuptojne se ende e dashuronin njeri-tjetrin.

Victoria, Hose Angel, Nikole dhe Francisco u duhet te kalojne pengesat nga fati e cila do te jete e vetmja gje qe do ti bashkoje ata dhe do ti beje te kuptojne dashurite e tyre te verteta.

Kasta e aktoreve:

Victoria Balvanera / Erika Buenfil

Elegante dhe e zgjuar. Ajo eshte aksionere dhe Manaxhere Kreativiteti ne nje kompani te madhe reklamash. Ajo eshte e martuar me Nelson Brizz me te cilin ka edhe nje vajze, Nikolen. Ajo ndahet nga bashkeshorti pasi zbulon se ky i fundit e kishte tradhetuar. Ajo gjen serish dashurine tek truproja i saj Hose Angel Arriaga.

Hose Angel Arriaga / Eduardo Yañez

Nje burre i pashem dhe i thjeshte. Ai eshte i perkushtuar pas gruas se tij Kristina dhe vajzes Liliana. I ati i mesoi vlerat e etikes dhe moralit pa aq mire sa edhe artet marciale. Fati e vendos si truprojen e Viktorias, me te cilen ai bie ne dashuri.

Nicole (Nikki) Brizz / Eiza González

E bukur, e cuditshme dhe opportune, megjithese thelle-thelle ajo eshte zemermire dhe ka nevoje per dashuri. Ajo vuan nga bulimia per shkak te ceshtjeve te vetbesimit. Ajo eshte nje modele ne agjensine e reklamave te familjes. Francisco Guzman punesohet si truproja I saj dhe me pas nje ndjenje e forte shperthen mes tyre. Megjithate, papjekuria e Nikit do ta bej te kryej shume gabime.

Francisco Guzman / Sebastián Rulli

Burreror dhe fisnik. Ai eshte i braktisur nga e ema e tij ndaj dhe ushqen nje urrejtje per te. Ai u zhvendos jashte vendit dhe studio ne nje shkolle luftarake. Ne moshen 25 vjecare martohet me Maren, por pasi zbulon tradhetine e saj, ai traumatizohet deri ne ate pike sa te refuzoje te binte serish ne dashuri. Rastesisht ai takon Angel e cila e rekomandon ate si truprojen e Viktorias; por, ai punesohet si truproja e Nikoles me te cilen do te bjere ne dashuri.

Anibal Balvanera / Enrique Rocha

Nje milioner egoist me nje personalitet te larte ndonese shfaqet perpara te tjereve si nje njeri I drejte. Ai eshte aksioneri kryesore ne agjensine e Viktorias. Ai kujdeset shume per aparencen. Ai adhuron Viktorian dhe Nikkin por refuzon Adrianen kur kjo e fundit mbetet shtatezane ne moshen 15 vjecare. Lista e njerezve te tij te dashur eshte e madhe, por ai ka nje raport special me Esperanza Korona. Jeta e tij do te ndryshoje kur ai zbulon se e kaluara e tij nuk kish vdekur ashtu sic ai mendonte dhe do ti sillte atij shume telashe.

 

 

Nelson Brizz / Guillermo Capetillo

Ai eshte nje burre ambicioz dhe joshes. Ai eshte shume I sukseshem me grate por ai I drejton punet e tij me mature dhe njerezit besojne se ai eshte besnik dhe I devotshem ndaj gruas se tij Viktorias. Ai mban nje pozicion ekzekutiv te rendesishem Brenda agjensise. Martesa e tij me Viktorian ishte nje hap I madh ne zhvillimin e tij social dhe ekonomik. Ndones ai kujdeset per gruan dhe vajzen e tij, ai nuk u kushton shume vemendje atyre dhe do te bjere ne kurthin joshes te Kendra Ferretti.

Adriana Balvanera / Natalia Esperón

Ajo është një grua e bukur, por diskrete. Mungesa e afeksionit e ben qe te bjere ne dashuri kur ishte vetem 15 vjec dhe te mbetej shtatezane. Kur babai i saj e zbulon kete, ai e izolon atë nga bota. Me pas ai mashtron atë duke I thene se fëmija i saj ka lindur i vdekur e me pas e dërgon atë larg për të studiuar në Evropë; përfundimisht ajo do të bëhet një fotografe e suksesshëm. Një ditë, ajo vendos të kthehet në Meksikë, ku ajo do te zbuloj të vërtetën e cila do ta udheheq ne luften e saj per drejtësi.

Liliana Arriaga / Sherlyn

Ajo është një vajzë e bukur dhe i zgjuar i ri e lindur në fshat. Ajo i do prindërit e saj, edhe pse nëna e saj e vërtetë është Adriana Balvanera. Ajo admiron shume babanë e saj I cili e perkedhel ate jashte mase. Ajo pëlqen kopshtarine dhe kur zhvendoset ne qytet ajo nis të punojë në shtëpinë e Victoria ‘s ku do ti duhet te perballet me vrazhdësine e Nikkit dhe me të cilët ajo do te konkuroje për dashurine e Franciskos.

Cristina Corona de Arriaga / Mónika Sánchez

Nje grua e bukur dhe e thjeshtë, ajo është vajza e Esperanza Korones, e cila e rrit atë si një nënë e vetme. Ajo është besnike me parimet te larta morale, një shtëpiake e përkushtuar për burrin dhe vajzën e saj. Ajo është e dashuruar marrezisht me Hose Angel. Ajo është xheloze dhe e pasigurt. Cristina bëhet impulsive dhe xhelozia e saj rritet kur ajo dyshon se burri i saj është i tërhequr pas  Victorias.

Kendra Ferretti (Macaria Chávez) / Marjiorie De Sousa

E bukur dhe karizmatike. Ajo është shoqërisht ambicioze, e aftë për çdo gjë për të arritur qëllimet e saj ambicioze. E kaluara e saj fshihet pas pamjen e saj te super modeles: Ajo duhej të bëhej një prostitutë në një moshë shumë të re. Qëllimi i saj në jetë është të martohet me një milioner. Per tu punesuar në agjensine e Viktorias ajo bëhet e dashura e Santino Rocas (“Salsero”) i cili çmendet pas saj dhe e ndihmon atë me planet e saj djallezore.

Beatriz Guzman / Susana González

Nje vajzë e bukur me ndjenja fisnike, ajo është motra e Franciskos. Ajo studioi per tregti dhe martohet me Leonardon i cili duke qenë se ishte femer seksi, e ndalon atë të punonte dhe e rrihte vazhdimisht. Nga kjo marrëdhënie vjen ne jete Guillo; ai është arsyeja e saj për të jetuar. Agresioni I vazhdueshem I te shoqit e detyron të ndahet prej tij. Salsero do ta ndihmojë atë të kapërcyer të gjitha problemet e saj dhe ajo do të gjej tek ai dashurinë e vërtetë.
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com