Young Zerka – Finalist

September 24th, 2015 | by dancing
Young Zerka – Finalist
Personazhet VIP
0

Young Zerka eshte nje kengetar dhe kompozitor i njohur i lindur ne Korçe. Ai ka nisur te merret me muzike qe ne femijerine e tij. Karriera e tij artistike nis ne vitin 2007 me kengen Sexy. Deri ne vitin 2014, Young Zerka nuk ishte ende aq i famshem, por endrra e tji ishte nje enderr e perbashket me shume kengetare te tjere te cilet percollen muziken Reggae per publikun shqiptar. Ne bashkepunim me Dhurata Dora, ne vitin 2014 prodhon kengen e shnderruar ne hitin e Veres, ROLL. Vetem nje jave pas publikimit ajo arriti ne shifren e 1 milion klikimeve, dhe deri ne fundin e veres numri i klikimeve mberriti ne 5 milion. Po ne Veren e vitit 2014, Zerka solli edhe dy bashkpunime te tjera te shnderruara ne HIT. 24 ore ishte kenga qe pushtoj publikun ende pa u publikuar, e cila erdhi si nje bashkepunim me kengetarin e njohur Alban Skenderaj. “Papalove” ishte nje tjeter kenge e publikuar ne shtator te 2014-s ne bashkepunim me Kastro Zizo-n, autor me te cilin kishte punuar edhe me pare. Ne bashkepunimin e tij me Aurela Gaçe,  Pa Kontroll, eshte fitues i Kenga Magjike 2015.

Share this:

Like & share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial