Terminal i ri për autobusët e linjave ndërkombëtare

Autobusët e linjave ndërkombëtare do të vendosen në terminalin e ri të ndërtuar në sheshin pas pallatit të sportit “Asllan Rusi”. Bashkia e Tiranës ka rehabilituar të gjithë hapësirën përreth...

Veliaj: Së shpejti, një tjetër palestër në natyrë në zonën e Liqenit

Një tjetër palestër në natyrë do t’i shtohet kryeqytetit, në zonën e Liqenit. Të gjithë sportdashësit tanimë do të kenë mundësi për t’u ushtruar në palestrën, ku bashkia e Tiranës...

Emergjencat, MM dhe FA vijojnë shpërndarjen e ndihmave

Veç transportit të ndihmave me helikopter në zonat e bllokuara nga bora, ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura kanë vijuar shpërndarjen e ndihmave edhe për familjet në nevojë. Ditët...

Nikolla: Portali “Mësues për Shqipërinë”, sistemi ynë i ri i emërimeve në arsim

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla zhvilloi ditën e premte një takim me rreth 340 mësuesit e punësuar nga portali ‘Mësues për Shqipërinë’ në qytetin e Tiranës. Në fjalën...

Veliaj: Tirana solidare

Bashkia e Tiranës ka shprehur mirënjohjen për te gjitha strukturat e saj qe ju bashkuan situatës se emergjencave, te krijuar nga moti i acarte. Gjate ditëve te ftohta, një sere...

Vendimi i Kushtetueses për pronat, Qato: Nuk preket skema e kompensimit

Gjykata Kushtetuese rrëzoi dy pika të nenit 6 të ligjit “për trajtimin e pronës dhe përfundimin e procesit të kompensimit të pronave”, pasi i konsideroi në kundërshtim me Kushtetutën, për...

Universitetet, përllogaritja për secilën degë studimi

Universiteti i Tiranës ka bërë publike kriteret e reja të pranimit të studentëve për vitin akademik 2017-2018. Kështu, maturantët që do të aplikojnë në Fakultetin e Drejtësisë, 50% të pikëve i marrin...

Beqaj: Proteza ortopedike falas për pacientët në spitalin Rajonal të Durrësit

Spitali Rajonal i Durrësit ofron tashmë, për të gjithë pacientët që kanë nevojë, proteza ortopedike falas. Afro 18 pacientë, kanë përfituar, deri më tani, këtë shërbim pranë këtij spitali, ndërkohë që...

Nikolla në shkollat e veriut

Ministria e arsimit inspekton shkollat ne veri te vendit, ku i ftohti dhe dëbora jane ende prezent. Nga Kukësi, ministria Lindita Nikolla, tha se ne shkolla nuk mungon ngrohja dhe...

Ministrja Kodheli ndihma për disa familje në nevojë në Klos

Në vijim të shpërndarjes së ndihmave nga Forcat e Armatosura për banorët e zonave të izoluara nga bora, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli vizitoi disa familje në nevojë në Bashkinë...

Rama: Në thellësi të Malësisë së Madhe, shteti u ka qendruar njerëzve pranë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video nga vizita që ka zhvilluar në Malësinë e Madhe. “Në thellësi të Malësisë së Madhe ku shteti u ka qëndruar njerëzve pranë, ashtu...

Pukë, hapen të gjitha rrugët, problem çarja e tubacioneve të ujit nga ngricat

Në qytetin e Pukës situata e krijuar pas kushteve të përkeqësuara të motit po shkon drejt normalizimit, dhe aktualisht problem mbetet çarja e disa tubacioneve të Ujësjellësit si pasojë e...

Rinisin reshjet e borës në Llogora, qarkullimi me zinxhirë

Një pjesë e territorit të Qarkut të Vlorës është përfshirë nga reshjet e borës, të cilat janë rikthyer të dielën mes të tjerash edhe në Qafën e Llogorasë, ku intensiteti...

Te hënën rifillon mësimi

Te hënën e 16 janarit rifillon procesi mësimor ne shkolla dhe universitete. Pas pezullimit dyjavor per shkak te epidemisë se gripit, Ministria e Arsimit ka njoftuar kthimin ne normalitet te...

Forcat e Armatosura vijojnë angazhimin për emergjencat civile

Strukturat e Forcave të Armatosura kanë vijuar pa ndërprerje angazhimin në përballimin e situatës së krijuar në veri të vendit për shkak të reshjeve të dëborës. Forca Ajrore në bashkëpunim...

Ministria e Arsimit: Të hënën nis procesi mësimor në të gjithë vendin

Ministria e Arsimit dhe Sportit bën me dije se ditën e hënë me datë 16 Janar 2017,  do të nisë procesi mësimor i rregullt në të gjitha institucionet arsimore në...

Një urë për dymijë banorë

Duke filluar nga kjo e premte, banorët e fshatit Papër në Elbasan, do të kenë një urë të re për të lëvizur. Kjo urë lidh 4 fshatra me rrugën kryesore...

Banesa të reja për 50 familje rome

Shumë shpejt 50 familje rome në zonën e Shkozës, do të kenë banesa të reja dhe me kushte më të mira. Erion Veliaj tha se fokusi i bashkise nuk janë...

Rama: Rilindëm arsimin

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar reformën në arsim, si çelësin e ndryshimit të vendit. Në një takim me nxënësit më të mirë të vlerësuar nga “PISA” – sistemi europian i...

Kontroll mjekësor për të pastrehët

Personat pa mbështetje, te strehuar nga bashkia e Tiranës gjate motit te ftohte, i janë nënshtruar kontrolleve shëndetësore. Rreth 200 banore qe janë vendosur ne qendrat sociale, kane marre edhe...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com