Terminal i ri për autobusët e linjave ndërkombëtare

Autobusët e linjave ndërkombëtare do të vendosen në terminalin e ri të ndërtuar në sheshin pas pallatit të sportit “Asllan Rusi”. Bashkia e Tiranës ka rehabilituar të gjithë hapësirën përreth...

Hetohet vdekja e gruas në ashensor

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për vdekjen e Drilona Duriçit, gruas 30-vjeçare e cila humbi jetën si pasoje e asfiksisë nga një zjarr qe përfshiu ashensorin e pallatit te...

Hetimi i CEZ- Të hënën pritet dëshmia e Nue Kalaj

Komisioni parlamentar, që po heton procedurat e privatizimit të Operatorit shqiptar të Energjisë(OSSH) kompanisë CEZ, pret të dëgjojë të hënën Nue Kalajn, i konsideruar si dëshmitari kyç në këtë çështje....

Shqipëria, stendë në Panairin e Berlinit me produkte autoktone

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Edmond Panariti, gjatë vizitës në Gjermani dhe pas takimeve me homologun e tij, Schmidt dhe parlamentaren e Bundestagut Kovaç, vizitoi Panairin...

Veliaj: Së shpejti, një tjetër palestër në natyrë në zonën e Liqenit

Një tjetër palestër në natyrë do t’i shtohet kryeqytetit, në zonën e Liqenit. Të gjithë sportdashësit tanimë do të kenë mundësi për t’u ushtruar në palestrën, ku bashkia e Tiranës...

Zgjedhjet-290 milion lekë fondi për partitë politike

290 milion lekë është fondi që buxheti i shtetit ka vënë në dispozicion të partive politike për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Sipas ligjit “Për partitë politike”, 70% e ketij...

“21 janari”, vrasja e demonstruesve në bulevard

Gjashte vjet me pare, vrasjet përgjaken protestën me te madhe te opozitës se asaj kohe, te drejtuar nga Partia Socialiste. Teksa njerëzit ishin tubuar prej disa orësh para kryeministrisë, e...

Briken Fejzullai do të mbikëqyrë aktivitetet në orët e vona

Nga kjo fundjave, Tirana ka edhe kryebashkiakun e natës. Kryetari Erion Veliaj, ka prezantuar Briken Fejzullain, si kryebashkiakun e natës, i cili do te ndjeke jetën kulturore te qytetit ne...

Emergjencat, MM dhe FA vijojnë shpërndarjen e ndihmave

Veç transportit të ndihmave me helikopter në zonat e bllokuara nga bora, ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura kanë vijuar shpërndarjen e ndihmave edhe për familjet në nevojë. Ditët...

Protesta e AK para kryeministrisë përfundon me përplasje me policinë

Aleanca Kuq e Zi organizoi ditën e sotme një protestë para kryeministrië, protestë që përfundoi me konfrontime mes policisëve dhe pjesëmarrësve. Me hiret kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik...

Grabitet një pikë celularësh në Tiranë

Një grabitje u shënua mbrëmjen e se premtes pranë Muzeut Kombëtar ne kryeqytet. Nje pike celularesh ra pre nje vjedhje, ne kohen kur shitësi po bente mbylljen e llogarisë. Policia...

Nishani uron Presidentin e 45-të të SHBA-së, Donald J. Trump

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani uroi sot Presidentin e 45-të të SHBA-së, Donald J. Trump me rastin e marrjes së detyrës. Zyra e shtypit e Presidentit bën të ditur së...

Nikolla: Portali “Mësues për Shqipërinë”, sistemi ynë i ri i emërimeve në arsim

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla zhvilloi ditën e premte një takim me rreth 340 mësuesit e punësuar nga portali ‘Mësues për Shqipërinë’ në qytetin e Tiranës. Në fjalën...

Basha uron Presidentin Trump: Zoti e ndihmoftë në detyrën e tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi të premten Presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump pas marrjes së detyrës së re. “Urime Presidentit Trump! Zoti e ndihmoftë në detyrën...

Shndërrimi i “Piramidës”, Veliaj diskuton me arkitektë e artistë

Erion Veliaj organizoi një diskutim me arkitektë, artistë, studentë mbi vizionin e Bashkisë së Tiranës për shndërrimin e “Piramidës”, ne një qendër kulturore shume funksionale.

“Krimi shtetëror i pandëshkuar”

Një ditë para 6 vjetorit të tragjedisë së 21 janarit ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri deklaroi se drejtësia nuk është vendosur në vend. Ne vizitën e tij te reparti FNSH...

Lu: Marrëdhënie të forta edhe nën presidencën Trump

Punonjës të Ambasadës Amerikane në Tiranë, së bashku me ambasadorin Lu, falënderojnë shqiptarët për mesazhet e urimit mbi inaugurimin e presidentit Donald TRUMP. Diplomati Lu  thekson se ceremonia ka një...

Amnisti edhe për automjetet

Qeveria e ndau mendjen. Pjesë e faljes së detyrimeve të prapambetura do të jenë edhe qytetarët që kanë një automjet. Drafti i Ministrisë së Financave ka mbërritur në qeveri dhe...

Moti i keq, ndahen ndihma në Lezhë e Klos

13 ton e gjysmë ndihma kanë mbërritur në Lezhë për t’ju shpërndarë familjeve të prekura nga moti i keq. Ministria e Brendshme iu përgjigj pozitivisht thirrjes së  prefekturës. Prefekti Eduart...

Vlorë, pendohet vrasësi i Rrapajt

Jam penduar për krimin, por e vrava për vetëmbrojtje. Me ketë pretendim është paraqitur para Gjykatës se Vlorës, Novruz Merkaj, i akuzuar për vrasjen me thikë të 22-vjeçarit Armando Rrapaj...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com