Rama: Mos u merrni me protestën e PD

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar deputetëve socialistë të mos merren me protestën e opozitës. Në mbledhjen e grupit parlamentar, kreu i qeverisë u tha ligjvënësve të majtë se nuk...

Basha: Duam “kokën” e Ramës

Per here te pare, demokratet e përkujtojnë rrëzimin e monumentit te diktatorit Enver Hoxha nga çadra e vendosur përballe Kryeministrisë. Dhe paralelizmat mes 20 shkurtit te vitit 1991 e 20...

Tahiri: “Çadra” kundër vetingut

Pas protestës së opozitës, për Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, fshihet qëndrimi kundër reformës në drejtësi. Gjate një takim në Apolloni, ai tha se ata që ngritën çadrën e protestës...

Fleckenstein: Manipulimi i zgjedhjeve? Opozita të provojë akuzat

Raportuesi për Shqipërinë ne Parlamentin Europian Knut Flekenshtajn nis këtë te hënë nje vizite tre-ditore ne Tirane. Përveç mesazheve qe do te përcjellë pas miratimit te rezolutës per vendin tone,...

Llalla: Jo presion me Vetingun

Ndërsa procesi i vettingut sapo ka nisur, kryeprokurori Adriatik Llalla ka paralajmëruar se ai nuk mund të përdoret nga askush, si mënyrë për t’u imponuar tek trupa e prokurorëve. Nga...

Dita e tretë e protestës, Opozita: Nuk ndalemi

Për të tretën ditë me radhë opozita vazhdon të jetë e ngujuar në bulevardin përballë Kryeministrisë prej mesditës se të shtunës, ndërsa kryesia  Partisë Demokratike vendosi që protesta të mos...

Rama: Opozita, frikë nga reforma në Drejtësi; duam mandat të dytë

Kryeministri Edi Rama deklaroi të dielën se “qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi përmes kësaj qeverie rruga drejt Europës është më afër”, ndërsa shtoi se “protesta e opozitës është shfaqje...

Basha: Protesta vazhdon deri në realizimin e kushteve të opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të dielën se “vetëm me qeveri teknike mund të arrihet qëllimi i zgjedhjeve të lira e të ndershme”. Ndërkohë para protestuesve në shesh,...

NEW

Klosi: Sfidoj me shifra këdo që flet për rritje të papunësisë

Arsimi dhe Formimi Profesional, në bazët të ligjit të ri të miratuar të enjten në parlament do të jetë nën varësi të Shërbimit Kombëtar të Punës. Ky i fundit gjithashtu...

NEW

LRI, bashkëbisedim me maturantët mbi Maturën Shtetërore

Lëvizja Rinore për Integrim organizoi një bashkëbisedim të hapur me maturantët me temë “Një shans për maturantët”, ku u diskutua dhe u dhanë sugjerime apo propozime mbi Maturën Shtetërore. Në...

NEW

Basha: T’i japim fund demokracisë-fasadë përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të dielën se “protesta e opozitës nuk ka kthim prapa, por do të vazhdojë deri sa t’i japim fund demokracisë-fasadë përmes zgjedhjeve të lira e...

NEW

Veliaj: “Tirana Art Fest” kthen të rinjtë te arti

Për herë të parë, “Tirana Art Fest” ka nisur audicionet e saj edhe në gjimnazet në periferi të kryeqytetit. Në ndryshim nga viti i parë, ku audicionet u organizuan vetëm...

NEW

Dekriminalizimi, KQZ: 121 deputetë nuk kanë asnjë të dhënë të shënuar në Formularin e Vetëdeklarimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve informoi të dielën se nga verifikimet e bëra në kuadër të ligjit të dekriminalizimit, nga 140 deputetë, 19 prej tyre kanë të dhëna në një ose...

NEW

Protesta e opozitës, Basha falenderon punonjësit e policisë

Që nga përfundimi i protestës, qytetarë të shumtë janë vendosur në çadrën e madhe të ngritur para Kryeministrisë në mbështetje të opozitës në kauzën e tyre për largimin e qeverisë...

Basha: S’largohemi nga sheshi, qeveri teknike për zgjedhje të lira

Ndodhi ajo qe pritej. Opozita doli ne shesh për te protestuar dhe per te mos u larguar. Te mbledhur nga te gjithë rrethet, tubuesit u vendosen ne bulevardin “Dëshmoret e...

Rama transmeton “live” tubimin e opozitës, kujton “21 janarin”

Ndërsa opozita protestonte përpara zyrës se Kryeministrit Rama, ky i fundit ka tërhequr vëmendjen ne Facebook per diferencën mes protestave qe zhvillonte PS kur ishte ne opozite me ato te...

Protesta, si një “Deja Vu”

Shkurti i 2017-ës, rikthen majin e vitit 2010. Vetëm se këtë radhe, rolet kane ndryshuar. Ne bulevardin “Dëshmoret e Kombit”, fiks para kryeministrisë, nuk është Edi Rama qe udhëheq grevën...

Hahn “shuplakë kritikëve” për bordin e ONM-së: Është kushtetues!

Pikëpyetjet e ngritura nga dy ministra te LSI-se për Bordin e menaxhimit te Operacionit Ndërkombëtar te Monitorimit, e kane lënë te habitur komisionerin per Zgjerimin Johannes Hahn. Ne një leter...

29 kandidatë për vetingun

Vetëm 29 kandidate janë kualifikuar nga Avokati i Popullit qe plotësojnë kriteret per te qene pjese e organeve qe do bëjnë vetingu. Institucioni i Avokatit te Popullit ka përfunduar ne...

Rama: Kanë ndodhur ndryshime rrënjësore në Kosovë

Kryeministri Edi Rama u shpreh të premten në mbrëmje se “po jetojmë në një kohë ndryshimesh rrënjësore për Kosovën”. Kryeministri Rama mbajti një fjalë përshëndetëse në hapje të koncertit të violinistit...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com