Skandali korrupsioni në Korenë e Jugut, kërkohet arrestimi i shefit të Samsung

Prokuroria Speciale e Koresë së Jugut kërkoi arrestimin e liderit të grupit Samsung nën akuzat e dhënies së rryshfeteve me vlerë miliona dollar mikes së Presidentites Park Geun-Hye. Pasi morën...

Manaj shton koloninë shqiptare te Piza

Nga Las Palmas në Spanjë, deri te Ingloshtad në Bundesligë. Shumë ekipe u përfolën si destinacione të Rey Manajt, por si përfundim sulmuesi 19-vjeçar në pronësi të Interit duket se...

Berisha e Hysaj, protagonistë negativë në Serie A

I pafat Etrit Berisha, në rikthimin në “Olimpik” të Romës, përballë ish-skuadrës së tij, Lacios. Gardiani i portës së Kombëtares shqiptare, i cili tashmë mbron kuadratin e Atalantës, nuk ka...

Humbet Juventus dhe Real, Monako në krye

Fiorentina mundi Juventus ne supersfiden e javës se 20 te serisë, duke hapur luftën per titullin kampion te këtij sezoni.

Rihapet lufta për titullin në Portugali

Porto ka shkurtuar diferencën me Benfiken kryesuese ne kampionatin portugez.

Australian Open, Murray fiton me vështirësi raundin e parë

Në raundin e parë të Australian Open, packa vështirësive, Andy Murray arriti të fitonte ndaj ukrainasit Illya Marchenkos. Në sfidën e parë Grand Slam si numri një i botës së...

Shokon Guardiola: Jemi jashtë luftës për titull!

E diela ishte tejet e vështirë për Pep Guardiolën dhe Manchester City-in. Në Goodison Park skuadra e spanjollit u mund 4-0 nga Evertoni i Ronald Koeman dhe pas takimit Guardiola...

Mbyllet edicioni 38-të i Dakar, triumfon Peterhansel

Pas 12 etapash dhe 8,782 kilometrash të përshkruara Rally Dakar ka përmbyllur edicionin e saj të 38-të në Amerikën e Jugut, ku për herë të parë, krahas Argjentinës dhe Paraguait,...

“Pëballja e titanëve Morinho-Klopp përfundoi në paqe”

E hëna e shtypit sportiv ndërkombëtar pati vëmendjen kryesisht te rezultatet e ndeshjeve të fundjavës. Kështu në Francë foksusi qëndror ishte te humbja 4-1 që Olympic Marseille pësoi nga Monaco....

Zlatan shpëton serish United, tjetër gol i pabesueshëm i tij (video)

Zlatan Ibrahimovic vazhdon të jetë shpëtimtari i Mancehster United-it. Në Old Trafford përballë Liverpoolit, suedezi vulosi barazimin 1-1 duke i mbajtur “Djajtë e kuq” të pathyeshëm në rrugëtimin e tyre...

Everton shkatërron Manchester Cityn

Manchester City dhe Guardiola janë turpëruar në javën e 21 te kampionatit anglez, pasi u mundën 4 me 0 në fushën e Everton. Një ndeshje e përkuar nga vendasit në...

Lazio mposht Atalanten, Roma e Napoli nuk gabojnë

Roma ka ruajtur vendin e dytë në kampionatin Italian edhe pas javës së 20. Verdhekuqte fituan minimalisht 1 me 0 ne transferten e Udines duke u ngjitur ne kuoten e...

Seria A, Inter fitore me përmbysje

Fitorja e peste radhazi, edhe një here me përmbysje. Ne javën e 20 te kampionatit italian, zikalterit munden ne San Siro 3-1 Kievon, duke treguar besimin e palëkundur se objektivi...

Faza përgatitore në Turqi, fitojnë Skënderbeu e Partizani

Skuadrat Azere janë nje kundërshtar i mire per ekipet shqiptare ne fazën përgatitore qe po zhvillojnë ne Antalia. Kampionet dhe nenkampionet e Shqipërisë Skënderbeu dhe Partizani kane fituar ndeshjet përgatitore...

FSHF shtyn me një javë nisjen e Kategorisë Superiore, shkak temperaturat e ulëta

Temperaturat e ulta kane detyruar Federaten Shqiptare te Futbollit te shtyje me nje jave nisjen e fazes se 3-të te Superliges. Vendimi eshte marre pas konsultimit me drejtuesit e te...

Kupa e Mbreti, kualifikohet Real

6 gola dhe spektakël ne Ramon Sanchez Pizuan aty ku Sevilja dhe Reali i Madridit i dhanë jete takimit te kthimit te vlefshëm per raundin e 1/8-ve te Kupës se...

Milan në çerekfinalen e kupës së Italisë

Milan arriti te priste nje bilete për ne çerekfinalet e kupës se Italisë, aty ku do te përballet me Juventus. Ne “San Siro” ne nje ndeshje jo pa vështirësi te...

Fitojnë Golden State, San Antonio dhe New York Knicks në NBA

E enjtja e basketbollit amerikan ripa në parket nënkampionët e Golden State Warriors të cilët dhanë sërish një leksion për sa i përket lojës në skuadër. Në Oracle Arena Warriors...

Etapa e 10-të e Dakar, fitojnë Peterhansel dhe Berrada

Rally Dakar vazhdon të dhurojë momente surprizuese. Me kushtet atmosferike të rikthyera në normalitet, etapa e 10-të pa sërish një përmbysje të kryesimit për sa i përket kategorisë së makinave....

Kualifikohen Celta Vigo dhe Eibari

Celta Vigo dhe Eibar ishin dy skuadrat e radhës që mundën të kualifikoheshin për në çerek-finalet e Copa del Rey duke kompletuar kështu 8-shen e më të mirave në Kupë....

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com