Memushaj: Ikja e Manaj, humbje edhe për mua

Mënyra sesi përfundoi aventura e Rei Manajt me Peskarën ishte edhe një bast i humbur për kapitenin e skuadrës abruceze dhe njëkohësisht mesfushorin e Kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj. Vlonjati në...

Hyka, peng i Luzern

E ardhmja e Jahmir Hyka është ende në ajër. Futbollisti i Kombëtares shqipare ka gjetur gjuhën e përbashkët me amerikanët e San Hoze Earthquakes për transferimin në Major League Socccer,...

Rikthehet Valenca, fiton në transfertë ndaj Villareal

Nje karton i kuq ne minutën e trete per portierin e Ajntrahtit te Frankfurtit pas nje prekjeje te topit me dore jashtë zonës i ka mundësuar Demave te Kuq te...

Manaj mbetet “zikaltër”: Te Piza, jap më të mirën!

Nga zikaltërit e Interit, po te zikaltërit, por ata të Pizës në Serinë B. Sulmuesi shqiptar Rey Manaj është prezantuar para mediave si futbollisti më i ri i skuadrës së...

Bundesliga, Bajerni kampion dimri

Bajerni i Mynihut është kampion i dimrit fale dopietes se Robert Levandovskit ne fitoren 2-1 me përmbysje qe arriti ne fushën e ngrire te Fraiburg ne javën e 17 te...

Ducati prezanton Lorenzon dhe motorin e ri Desmosedici

Ducati ka prezantuar motorin dhe skuadrën e re që do të diskutojë sezonin e ardhshëm të Moto-GP. Synimi është titulli kampion dhe për këtë besohet fort te Jorge Lorenzo, i...

Australian Open, Murray bën përpara në raundin e katërt

Andy Murray vazhdon më tej ecurinë në Australian Open. Numri 1 i botës së tenisit mundi në raundin e tretë amerikanin Sam Querrey. 29-vjecari skocez nuk pati shumë vështirësi packa...

Statistikat ndëshkojnë Bravon, Manchester City kërkon një portier tjetër

Tanimë e thonë edhe statistikat. Manchester City-it i duhet një portier tjetër. Claudio Bravo rezulton një transferim i dështuar. BBC raportoi të premten analizat statistikore të mbledhura nga Opta dhe...

NBA, fitojnë Cleveland dhe San Antonio

E enjtja e basketbollit amerikan riktheu te fitorja dy skuadra me emër sikurse Clevlenad dhe San Antonio. Pas humbjes dërrmuese me Golden State Warriors, kampionët në fuqi u ngushëlluan duke...

Barcelona thyen tabunë “Anoeta”

Sukses i rendesishem per Barcelonën qe hedh nje hap te sigurt drejt gjysmëfinaleve te Kupës se Mbretit, nje eksluzivitet i platformës Tring. Ne stadiumin Anoeta, tabu per katalanasit prej shume...

Juve dhe Inter çmendurira në merkato; Aubumejang: Kurrë te Bajerni!

E premtja e shtypit ndërkombëtar pati raportime të shumllojshme ku vëmendja kryesore ishte te merkatoja. Në Itali duket se do të vazhdojë më tej beteja mes Juventusit dhe Interit për...

Golden State mund Oklahomën në NBA, humbet edhe Toronto

E mërkura e NBA-it rivuri përballë Golden State Warriors dhe Oklahomën dhe sigurisht spektakli nuk kishte të munguar. Në Oracle Arena të Oaklandit, u shënua mbrëmja e 21-të sezonale me...

Mançesteri largon Depay-n, kërkon Bernardo Silvën

Në Angli faqet kryesore pushtohen nga largimi i Memphis Depay. “Bye-Bye Depay” ishte titulli kushtuar nga Mirror, sipas së cilës Mourinho mbyll përfundimisht kapitullin e holandezit duke e transferuar për...

Rezultat historik në Australian Open

Rezultat befasues ne Australian Open, i pari nga katër grand slam-et e vitit ne tenisin e meshkujve. Surpriza e madhe është Novak Xhokovic numri dy ne renditjen e tenisit te...

Lukas Leiva shpëton Liverpulin, kalon në raundin tjetër

Me një gol të Lucas Leivas Liverpool mundi të kualifikohet për në “1/8″-at e Kupës së Federatës. Në ndeshjen e riluajtur, përballë Plymouth-it skuadra e Jurgen Klopp vinte pas atij...

“Australian Open”, eliminohet pas 5 setesh Novak Djokoviç

Australian Open është i njohur për vështërsitë që përcjell dhe sigurisht edhe për eliminimet e befta. Kështu nuk mund të bënte përjashtim as edicioni i këtij, viti ku eliminimi surprizë...

Copa del Rey, Real humbet në shtëpi

Sirena alarmi per Realin e Madridit. Skuadra e Zinedin Zidan humbet ndeshjen e dyte ne harkun kohor te tre ditëve.

Arsenali i propozon Juventusit shkëmbim kokë më kokë Sanchez-Pjanic

Në Itali ndërkohë raportohet një lajm i bujshëm për sa i përket merkatos. Tuttosport e hapi faqen e parë të saj me spekulimin se Arsenali i ka propozuar Juventusit një...

Cannavaro insiston për Kaliniç në Kinë, Fiorentina kërkon 50 mln euro

Kina vazhdon të trazojë futbollin Evropian. Së fundmi kroati Nikola Kalinic është lojtari i radhës që pritet t’i bashkohet Super-Ligës. Sulmuesi i Fiorentinës, thuhet se është kërkuar nga Fabio Cannavaro...

Toure refuzon ofertën e kinezëve për 25 mln euro në vit

Yaya Toure refuzon zyrtarisht ofertën e majme nga Kina, plot 430 mijë paundë në javë vetëm për të luajtur në Super-League, ose rreth 25 milion euro në vit. Shtatlarti i...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com