Tiranë, vrasjet në 2016-ën u rritën

2016-ta u mbyll me18 vrasje në Tiranë, 6, më shumë se viti 2015. Ky ka qenë përfundimi i policisë së kryeqytetit në analizën vjetore të vitit që lamë pas.

Juglindja nën pushtetin e dëborës

Prej disa ditësh e gjithë juglindja është nën pushtetin e dëborës. Ne shumë rrugë nacionale e rurale qarkullohet me mjaft vështirësi. Për shkak të trashësisë së borës që arrin në...

Rezultat historik në Australian Open

Rezultat befasues ne Australian Open, i pari nga katër grand slam-et e vitit ne tenisin e meshkujve. Surpriza e madhe është Novak Xhokovic numri dy ne renditjen e tenisit te...

SHBA, Meta me kreun e Komisionit të Ligjeve

Kreu i kuvendit Ilir Meta ka marre ne Uashington garancinë se Shtetet e Bashkuara do te mbështesin Shqipërinë per zbatimin e reformës ne drejtësi. Gjate nje takimi me kreun e...

Lukas Leiva shpëton Liverpulin, kalon në raundin tjetër

Me një gol të Lucas Leivas Liverpool mundi të kualifikohet për në “1/8″-at e Kupës së Federatës. Në ndeshjen e riluajtur, përballë Plymouth-it skuadra e Jurgen Klopp vinte pas atij...

“Australian Open”, eliminohet pas 5 setesh Novak Djokoviç

Australian Open është i njohur për vështërsitë që përcjell dhe sigurisht edhe për eliminimet e befta. Kështu nuk mund të bënte përjashtim as edicioni i këtij, viti ku eliminimi surprizë...

Bllokada e BE-së për produktet shqiptare të mishit, Zusi: Hapni tregun e eksporteve

Shqipëria nuk e ka krijuar ende besimin e duhur tek  Bashkimin Europian, se mishi dhe nënproduktet e qumështit që tregtohen në vendin tonë janë të sigurta për tu konsumuar. Për rrjedhojë...

Goditet rrjeti i drogës në Itali, 36 shqiptarë në pranga

36 shqiptare, pjesëtare te një grupi te trafikut te drogës janë arrestuar nga Policia Italiane e Peruxhas.

Ministri i jashtëm i Kosovës: Serbia po na provokon

Pas tensioneve te ditëve te fundit te nxitura nga nje tren i serbeve, qe tentoi te hynte ne Kosove, ministri i Jashtëm kosovar, Enver Hoxhaj u ka dërguar nje letër...

Inaugurimi i Donald Trump, nesër ceremonia

Presidenti i 45-të i SHBA-së Donald Trump do të betohet mesditën e së premtes, 20 janar, ose në 6 të pasdites sipas orës lokale të Shqipërisë.

Copa del Rey, Real humbet në shtëpi

Sirena alarmi per Realin e Madridit. Skuadra e Zinedin Zidan humbet ndeshjen e dyte ne harkun kohor te tre ditëve.

Forumi ekonomik Shqipëri – Singapor

Edhe pse gjatë vitit 2016 shkëmbimet tregtare mes Shqipërisë dhe Singaporit shënuan rritje, ende ka shume punë për të bere.

Fushë Krujë, përmbyset trajleri

Një trajler i ngarkuar me maja birre ka dalë nga rruga mëngjesin e kësaj te enjteje, pranë mbikalimit ne Fushë Krujë.

Vdes vajza e sëmurë me kancer që frymëzoi botën me kërcimin e saj

Pacientja me kancer, Ana Alesia Ajala e cila frymëzoi botën me kërcimin e saj ndërsa ndodhe në një spital të Dallasit, ka ndërruar jetë. Vajza e re vdiq në praninë...

Drake anullon koncertet për J.Lo

E nisur si një lojë, por duket se romanca mes J.Lo dhe Drake po merr drejtim tjetër. Këngëtarja dhe reperi po ndihen shumë mirë në krahët e njëri-tjetrit, madje aq...

Veliaj: Tirana solidare

Bashkia e Tiranës ka shprehur mirënjohjen për te gjitha strukturat e saj qe ju bashkuan situatës se emergjencave, te krijuar nga moti i acarte. Gjate ditëve te ftohta, një sere...

Përfundon takimi i parë Gruevski-Ahmeti, çfarë u diskutua?

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka realizuar takim me Kryetarin e VMRO DPMNEsë, Nikolla Gruevski, ku është biseduar për dy çështje të cilat përfshijnë analizën e...

Ciara shfaqet shtatzanë për here të parë

Ciara është fotografuar në Beverly Hills me bashkëshortin Russell Wilson. Ajo që vihej re është që barku tashmë është formësuar i këngëtares. Vitin e kaluar ishte bërë publike se çifti...

Barbana Dini denoncon vjedhjen e adresës së Ergit

Këngëtari i ndjerë Ergi Dini, që humbi jetën vitin e kaluar si pasojë e një aksidenti me motor, ka qenë aktiv dhe shumë i ndjekur në rrjetet sociale. Facebook ishte...

Mozilla me logo të re, përdoruesit postojnë komente ironike

E mbani mend kur Mozilla lançoi një konkurs dizajni për logon e re të fondacionit? Nga të gjitha dizajnet e dërguara, Mozilla duket se e ka zgjedhur një më në fund. Është...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com