Zonjat e para amerikane në inagurimet presidenciale nga 1925 – 2017

Duke qenë se të gjithë sytë mbrëmjen e djeshme përveç se , në inaugurimin e Donald Trump si President i SHBA, ishin dhe te veshja e bashkëshortes së tij, Melania...

Kreditimi i ekonomisë drejt rritjes

2017 pritet të jetë një vit më optimist për sa i përket kreditimit të ekonomisë. Përfaqësues të bankave, thonë se është e nevojshme të mbahet nën kontroll niveli i kredive...

Terminal i ri për autobusët e linjave ndërkombëtare

Autobusët e linjave ndërkombëtare do të vendosen në terminalin e ri të ndërtuar në sheshin pas pallatit të sportit “Asllan Rusi”. Bashkia e Tiranës ka rehabilituar të gjithë hapësirën përreth...

Hetohet vdekja e gruas në ashensor

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për vdekjen e Drilona Duriçit, gruas 30-vjeçare e cila humbi jetën si pasoje e asfiksisë nga një zjarr qe përfshiu ashensorin e pallatit te...

Veliaj: Së shpejti, një tjetër palestër në natyrë në zonën e Liqenit

Një tjetër palestër në natyrë do t’i shtohet kryeqytetit, në zonën e Liqenit. Të gjithë sportdashësit tanimë do të kenë mundësi për t’u ushtruar në palestrën, ku bashkia e Tiranës...

Homazhe në vendin ku u vranë 4 demonstruesit

Sot mbushen 6 vjet nga tragjedia e 21 janarit ku humben jetën 4 protestues, gjate nje tubimi te opozitës përpara selisë se Kryeministrisë. Ashtu siç ka ndodhur çdo vit, qeveria...

Kolaudimi i mjeteve frigoriferike

Ministria e Transportit tërhiqet nga vendimi për të dhënë me koncesion, kolaudimin e mjeteve frigoriferike. Ministri Sokol Dervishaj, ka miratuar urdhrin për shfuqizimin e tij.

Briken Fejzullai do të mbikëqyrë aktivitetet në orët e vona

Nga kjo fundjave, Tirana ka edhe kryebashkiakun e natës. Kryetari Erion Veliaj, ka prezantuar Briken Fejzullain, si kryebashkiakun e natës, i cili do te ndjeke jetën kulturore te qytetit ne...

Bundesliga, Bajerni kampion dimri

Bajerni i Mynihut është kampion i dimrit fale dopietes se Robert Levandovskit ne fitoren 2-1 me përmbysje qe arriti ne fushën e ngrire te Fraiburg ne javën e 17 te...

Emergjencat, MM dhe FA vijojnë shpërndarjen e ndihmave

Veç transportit të ndihmave me helikopter në zonat e bllokuara nga bora, ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura kanë vijuar shpërndarjen e ndihmave edhe për familjet në nevojë. Ditët...

Grabitet një pikë celularësh në Tiranë

Një grabitje u shënua mbrëmjen e se premtes pranë Muzeut Kombëtar ne kryeqytet. Nje pike celularesh ra pre nje vjedhje, ne kohen kur shitësi po bente mbylljen e llogarisë. Policia...

Nikolla: Portali “Mësues për Shqipërinë”, sistemi ynë i ri i emërimeve në arsim

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla zhvilloi ditën e premte një takim me rreth 340 mësuesit e punësuar nga portali ‘Mësues për Shqipërinë’ në qytetin e Tiranës. Në fjalën...

A do të risjellë Reese Witherspoon 3 ‘Legally Blonde’ ?!

Reese Witherspoon mesa duket është gati të filmojë një film të 3 ‘Legally Blonde’, dhe fansat shpresojnë që këtë herë ta shohin, Elle Woods të kandidojë për Presidente. Filmi origjinal, i...

Çfarë do të bëjë Lady Gaga në Super Bowl?!

Super Bowl është një nga eventet më të shikuara në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ndjekës të shumtë presin çdo vit të shohin reklamat, futbollin dhe sigurisht, shfaqjen madhështore në...

Jennifer Aniston, këshilla dashurie për Selena Gomez

Ndërkohë që Selena Gomez po sulmohet vazhdimisht për romancën e saj të re me The Weeknd, emri i vërtetë i të cilit është Abel Tesfaye, Jennifer Aniston po i vjen...

E dashura e Ronaldos në shtrat me një tjetër, ja si reagon futbollisti!

Georgina Rodriguez është në qendër të vëmendjes, nga mediat botërore që pas lidhjes me portugezin, Cristiano Ronaldo. Ajo së fundmi ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet duke...

Stilisti i Hillari Clinton vesh Melania Trump

Me ditën e inagurimit, beteja se kush do të veshë Zonjën e Parë, Melania Trump, ka nxjerrë fituesit e vet. Stilistët e jenë pikërisht legjendarët Ralph Lauren dhe Karl Lagerfeld. Duke...

A i dinit këto fakte për Justin Bieber?!

Ai është një ndër këngëtarët më të suksesshëm në botë edhe pse është shumë i ri në moshë. E duke qenë i tillë, Justin ka shumë Beliebers. Nëse jeni një...

Bebe Rexha tregon se si producentët donin të abuzonin me të

Bebe Rexha ka pranuar se herët ne karrierën e saj, e kanë këshilluar se çelësi i suksesit është të shkruash këngë për artistë të tjerë. Artistja zbuloi për revistën Stylist,...

Mike e mirë në ditë të vështirë!

Ajo nuk e mori aspak mirë lidhjen e re të ish të dashurit të saj, prej dy vitesh, me Selena Gomez. Por tashmë Bella Hadid duket se e ka marrë...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com