Mbledhja ilegale e AMA-s, tentohen dhënia e licencës pa njoftuar operatorët

Në mënyre ilegale, Autoriteti i Mediave Audiovizive zhvilloi sot një mbledhje, në tentative për t’i dhëne shoqërisë “ADTN” sh.a me administrator Dritan Shakohoxha, licencën kombëtare private të transmetimit audioviziv. Por votimi...

Këshilla suksesi nga Bleona Qereti

Bleona Qereti është shumë aktive në rrjetet sociale dhe së fundmi ka publikuar disa video, dhe një fotografi në llogarinë personale në Instagram, teksa përbri tyre ka dhënë edhe këshilla...

Tiranë, kapen 102 kg hashash

Sekuestrohen në Tiranë 102 kilogramë lëndë narkotike. Uniformat blu prangosen ne flagrancë 42- vjeçarin Xhevdet Caca, banues në Nikel, ndërkohë filloi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj djalit të...

Golden State mund Oklahomën në NBA, humbet edhe Toronto

E mërkura e NBA-it rivuri përballë Golden State Warriors dhe Oklahomën dhe sigurisht spektakli nuk kishte të munguar. Në Oracle Arena të Oaklandit, u shënua mbrëmja e 21-të sezonale me...

“Ketrushat në ishull” në skenën e teatrit Eksperimental

Fëmijët i njohin mjaft mirë ketrushat e Hollivudit, por në Tiranë mbërrijnë nga kjo fundjavë jo si një produksion filmik. Është Teatri Eksperimental ai që sjell 6 ketrusha në një...

Gripi “merr” dy jetë të tjera, shkon në 9-të numri total i viktimave

Shtohen viktimat nga epidemia e gripit. Edhe dy paciente te tjerë kanë humbur jetën pas komplikacioneve që u ka shkatuar virusi i stines A H3N2. Sipas specialsitëve të Institutit të...

Komisioni i opozitës për “CEZ”

Ish-Avokatja e Shtetit gjate qeverisjes se PD, Ledina Mandia, ka pretenduar para Komisionit hetimor parlamentar per zgjidhjen me mirëkuptim te marrëveshjes mes Shqipërisë dhe kompanisë ceke CEZ, se ia ka...

Mançesteri largon Depay-n, kërkon Bernardo Silvën

Në Angli faqet kryesore pushtohen nga largimi i Memphis Depay. “Bye-Bye Depay” ishte titulli kushtuar nga Mirror, sipas së cilës Mourinho mbyll përfundimisht kapitullin e holandezit duke e transferuar për...

Angelina Jolie, kërkojnë ti marrin fëmijën

Pas ndarjes nga Brad Pitt, Angelina Jolie duket se do të përballet e vetme më një sërë problemesh. I fundit është ai i nënës biologjike të vajzës së adoptuar në...

Tiranë, vrasjet në 2016-ën u rritën

2016-ta u mbyll me18 vrasje në Tiranë, 6, më shumë se viti 2015. Ky ka qenë përfundimi i policisë së kryeqytetit në analizën vjetore të vitit që lamë pas.

Juglindja nën pushtetin e dëborës

Prej disa ditësh e gjithë juglindja është nën pushtetin e dëborës. Ne shumë rrugë nacionale e rurale qarkullohet me mjaft vështirësi. Për shkak të trashësisë së borës që arrin në...

Rezultat historik në Australian Open

Rezultat befasues ne Australian Open, i pari nga katër grand slam-et e vitit ne tenisin e meshkujve. Surpriza e madhe është Novak Xhokovic numri dy ne renditjen e tenisit te...

SHBA, Meta me kreun e Komisionit të Ligjeve

Kreu i kuvendit Ilir Meta ka marre ne Uashington garancinë se Shtetet e Bashkuara do te mbështesin Shqipërinë per zbatimin e reformës ne drejtësi. Gjate nje takimi me kreun e...

Lukas Leiva shpëton Liverpulin, kalon në raundin tjetër

Me një gol të Lucas Leivas Liverpool mundi të kualifikohet për në “1/8″-at e Kupës së Federatës. Në ndeshjen e riluajtur, përballë Plymouth-it skuadra e Jurgen Klopp vinte pas atij...

“Australian Open”, eliminohet pas 5 setesh Novak Djokoviç

Australian Open është i njohur për vështërsitë që përcjell dhe sigurisht edhe për eliminimet e befta. Kështu nuk mund të bënte përjashtim as edicioni i këtij, viti ku eliminimi surprizë...

Shqipëria nuk paguan asnjë lek për 250 blindat ushtarake amerikane

Prurja e 250 blindave ushtarak për transport strategjik dhe një seria armëve në Shqipëri është pjesë e një projekti mes Shqipërisë, Italisë dhe SHBA-së që ka nisur që në vitin...

Bllokada e BE-së për produktet shqiptare të mishit, Zusi: Hapni tregun e eksporteve

Shqipëria nuk e ka krijuar ende besimin e duhur tek  Bashkimin Europian, se mishi dhe nënproduktet e qumështit që tregtohen në vendin tonë janë të sigurta për tu konsumuar. Për rrjedhojë...

Goditet rrjeti i drogës në Itali, 36 shqiptarë në pranga

36 shqiptare, pjesëtare te një grupi te trafikut te drogës janë arrestuar nga Policia Italiane e Peruxhas.

Ministri i jashtëm i Kosovës: Serbia po na provokon

Pas tensioneve te ditëve te fundit te nxitura nga nje tren i serbeve, qe tentoi te hynte ne Kosove, ministri i Jashtëm kosovar, Enver Hoxhaj u ka dërguar nje letër...

Inaugurimi i Donald Trump, nesër ceremonia

Presidenti i 45-të i SHBA-së Donald Trump do të betohet mesditën e së premtes, 20 janar, ose në 6 të pasdites sipas orës lokale të Shqipërisë.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com