Zonjat e para amerikane në inagurimet presidenciale nga 1925 – 2017

Duke qenë se të gjithë sytë mbrëmjen e djeshme përveç se , në inaugurimin e Donald Trump si President i SHBA, ishin dhe te veshja e bashkëshortes së tij, Melania...

Kreditimi i ekonomisë drejt rritjes

2017 pritet të jetë një vit më optimist për sa i përket kreditimit të ekonomisë. Përfaqësues të bankave, thonë se është e nevojshme të mbahet nën kontroll niveli i kredive...

Trump dhe bashkëshortja vallëzojnë në ballo

Nen tingujt e këngës “My Way” te Frank Sinatras, çifti presidencial Donald dhe Melania Trump, hapen ballon presidenciale me një vallëzim. Ata ishin te paret qe u ngjitjen ne skene,...

Terminal i ri për autobusët e linjave ndërkombëtare

Autobusët e linjave ndërkombëtare do të vendosen në terminalin e ri të ndërtuar në sheshin pas pallatit të sportit “Asllan Rusi”. Bashkia e Tiranës ka rehabilituar të gjithë hapësirën përreth...

Trump, me i vjetri dhe më i pasuri në krye të SHBA

Donald Trump, presidenti i 45-te i SHBA do te hyje ne histori per disa karakteristika te veçanta. Ai do te jete presidenti me i vjetër i vendit, pasi ne 14...

Hetohet vdekja e gruas në ashensor

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për vdekjen e Drilona Duriçit, gruas 30-vjeçare e cila humbi jetën si pasoje e asfiksisë nga një zjarr qe përfshiu ashensorin e pallatit te...

Dr. Ibrahim Rugova, protagonist i historisë moderne të Kosovës

Më 21 Janar 2006,  Shqipëria përjetoi me hidhërim vdekjen e parakohshme të ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, prijësit të qëndresës qytetare, misionarit të madh të paqes dhe pavarësisë së Kosovës,...

Hetimi i CEZ- Të hënën pritet dëshmia e Nue Kalaj

Komisioni parlamentar, që po heton procedurat e privatizimit të Operatorit shqiptar të Energjisë(OSSH) kompanisë CEZ, pret të dëgjojë të hënën Nue Kalajn, i konsideruar si dëshmitari kyç në këtë çështje....

Rama: “21 Janari” kryemotivi për Reformën në Drejtësi

Ne 6-vjetorin e tragjedisë se 21 janarit kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se drejtësia per këtë krim është afër. Gjate takimit me te afërm te 4 qytetareve qe humben jetën...

Shqipëria, stendë në Panairin e Berlinit me produkte autoktone

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Edmond Panariti, gjatë vizitës në Gjermani dhe pas takimeve me homologun e tij, Schmidt dhe parlamentaren e Bundestagut Kovaç, vizitoi Panairin...

Veliaj: Së shpejti, një tjetër palestër në natyrë në zonën e Liqenit

Një tjetër palestër në natyrë do t’i shtohet kryeqytetit, në zonën e Liqenit. Të gjithë sportdashësit tanimë do të kenë mundësi për t’u ushtruar në palestrën, ku bashkia e Tiranës...

Zgjedhjet-290 milion lekë fondi për partitë politike

290 milion lekë është fondi që buxheti i shtetit ka vënë në dispozicion të partive politike për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Sipas ligjit “Për partitë politike”, 70% e ketij...

Homazhe në vendin ku u vranë 4 demonstruesit

Sot mbushen 6 vjet nga tragjedia e 21 janarit ku humben jetën 4 protestues, gjate nje tubimi te opozitës përpara selisë se Kryeministrisë. Ashtu siç ka ndodhur çdo vit, qeveria...

“21 janari”, vrasja e demonstruesve në bulevard

Gjashte vjet me pare, vrasjet përgjaken protestën me te madhe te opozitës se asaj kohe, te drejtuar nga Partia Socialiste. Teksa njerëzit ishin tubuar prej disa orësh para kryeministrisë, e...

Aksident tragjik në Itali, vdesin 16 fëmijë

Nje aksident tragjik ne Itali u ka marre jetën 16 fëmijëve dhe shume te tjerë janë plagosur. Një autobus qe transportonte nxënës shkolle nga Hungaria, doli nga rruga dhe u...

Të tjerë të mbijetuar në hotel

Nen hotelin “Rigopiano” te goditur nga orteku tre dite me pare ka ende shenja jete. Trupat e shpëtimit dhe zjarrfikësit vazhdojnë kërkimet per te nxjerre persona qe ndodhen ende te...

Trump anulon “Obamacare”

Brenda pak orësh nga marrja e pushtetit presidenti i ri amerikan Donald Trump, ka nisur te zbatoje premtimet e bera gjate fushatës elektorale. Ai firmosi nje urdhër ekzekutiv qe ka...

Kolaudimi i mjeteve frigoriferike

Ministria e Transportit tërhiqet nga vendimi për të dhënë me koncesion, kolaudimin e mjeteve frigoriferike. Ministri Sokol Dervishaj, ka miratuar urdhrin për shfuqizimin e tij.

Briken Fejzullai do të mbikëqyrë aktivitetet në orët e vona

Nga kjo fundjave, Tirana ka edhe kryebashkiakun e natës. Kryetari Erion Veliaj, ka prezantuar Briken Fejzullain, si kryebashkiakun e natës, i cili do te ndjeke jetën kulturore te qytetit ne...

Bundesliga, Bajerni kampion dimri

Bajerni i Mynihut është kampion i dimrit fale dopietes se Robert Levandovskit ne fitoren 2-1 me përmbysje qe arriti ne fushën e ngrire te Fraiburg ne javën e 17 te...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com