Anonymous mesazh Francës: Nëse ekstradoni Haradinajn, do ju sulmojmë

Grupi i hakerave Anonymous Albania i ka dërguar një mesazh gjykatës dhe qeverisë franceze ku shprehin zhgënjimin e tyre për arrestimin e Ramush Haradinajt dhe bëjnë thirrje për lirimin e...

Ivica Daçiç sulmon shqiptarët

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka lëshuar akuza të rënda kundrejt klasës politike të Kosovës, duke u shprehur se politikanët shqiptarë me rastin Haradinaj treguan se janë të aftë...

Seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit për Ramush Haradinaj

Kuvendi i Kosovës po zhvillon nje seance te jashtezakonshme ne lidhje me ndalimin e kryetarit te aak-se ramush haradinaj nga autoritet franceze mbi bazen e nje urdher arresti te leshuar...

Avokatja e Hagës: Pas arrestimit të Haradinaj fshihen motive politike

Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, vazhdon të mbahet në paraburgim në qytetin Colmar në Francën lindore. Haradinaj u arrestua javën e kaluar bazuar në një...

KMLDNJ: Seanca për Haradinaj e padobishme, një farsë politike

Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut vlerëson se seanca që do të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës për arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj...

Valentina Leskaj: Të lirohet Ramush Haradinaj

Nënkryetarja e kuvendit Leskaj i është drejtuar me nje letër presidentit te Asamblesë Parlamentare të Këshillit te Europes Pedro Agramunt, per çështjen e arrestimit te liderit te AAK.

Thaçi, vizitë zyrtare në SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka filluar vizitën zyrtare në SHBA, në kuadër të së cilës do të takojë drejtues te larte të administratës amerikane, senatorë, kongresmenë dhe personalitete që...

A do lirohet Haradinaj të enjten?

Ramush Haradinaj të enjten pritet të dalë sërish para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë...

Liri me kusht për Haradinaj?

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht udhëheqës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka beret e ditur se ai mund te lirohet me kusht diten e enjte,...

Dimri polar në Kosovë, temometri shënoi -24 gradë celcius në Prishtinë

Deri në -24 kanë rënë temperaturat në mëngjesin e sotëm, ndërkohë që dita do të jetë me mesatare – 18 gradë Celsius, raporton Koha. Në këto temperature tejet të ulëta, ajri...

Mustafa: Ndalimi i Haradinajt i motivuar politikisht

Qeveria e Kosovës  konsideron se ndalimi i kreut te AAK-se Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze është kryer ne baze te nje fletarresti te motivuar politikisht nga Beogradi. Ne mbledhjen e...

Kosova “hakmerret” ndaj Serbisë, i refuzohet viza Tomislav Nikoliç

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për të refuzuar kërkesën e presidentit të Serbisë, Tomislav Nikoliç dhe zyrtarëve të tjerë të lartë të qeverisë qe do te mbërrinin te premten...

Peripecitë e Ramush Haradinajt me drejtësinë

Nuk është hera e pare qe Ramush Haradinaj ndalohet nga autoritetet europiane per shkak te urdherarresteve serbe qe ekzistojnë ne arkiva qe nga koha e pasluftës. Rasti i fundit qe...

Prokuroria për Krime Lufte në Serbi me prova të reja për rastin Haradinaj

Prokuroria për Krime të Luftës në Serbi ka njoftuar se ka mbledhur prova shtesë në funksion të plotësimit të akuzave ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Kosova në vitin e bllokadës

Bllokimi i vendimmarrjes në planin e brendshëm politik dhe bllokimi i procesit të liberalizimit të vizave në planin e jashtëm, ishin karakteristikat kryesore të funksionimit të institucioneve qendrore të Kosovës,...

Kuvendi Kosovës miraton rezolutën për rrëzimin e murit në Mitrovicë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar me 76 vota pro dhe dy kundër nje rezolute te propozuar nga Aleanca per Ardhmërinë e Kosovës per rrëzimin e murit ne veri te Mitrovicës....

Delawie: Pakti për kufirin me Malin e zi i drejte, duhet votuar

Ambasadori amerikan në Prishtinë, në një intervistë dhënë televizionit publik, ka ritheksuar se marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi është marrëveshje e mirë. Ai ka theksuar se për këtë marrëveshje...

Aplikacioni “Timeless” për të sëmurët me Alzheimer

Thonë që në emër të dashurisë mund të bëhet gjithçka, mund të kapërcehen edhe pengesat më të vështira . E tillë është edhe historia e 12-vjeçares kineze Emma Yang. Vogëlushja...

Analistët në Kosovë: Prishtina të kushtëzojë bisedimet me heqjen e murit

Bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë duhet të ndërpriten deri në heqjen e murit në pjesën veriore të Mitrovicës. Kështu kanë vlerësuar analistët kosovarë, të cilët kanë thënë se...

Lirohen dy vëllezërit kosovarë

Policia e Gjermanisë deklaroi këtë te shtune se i ka liruar dy vëllezërit e lindur në Kosovë, që ishin të dyshuar për përgatitje të sulmit në njërën prej qendrave më...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com