Trump dhe bashkëshortja vallëzojnë në ballo

Nen tingujt e këngës “My Way” te Frank Sinatras, çifti presidencial Donald dhe Melania Trump, hapen ballon presidenciale me një vallëzim. Ata ishin te paret qe u ngjitjen ne skene,...

Trump, me i vjetri dhe më i pasuri në krye të SHBA

Donald Trump, presidenti i 45-te i SHBA do te hyje ne histori per disa karakteristika te veçanta. Ai do te jete presidenti me i vjetër i vendit, pasi ne 14...

Aksident tragjik në Itali, vdesin 16 fëmijë

Nje aksident tragjik ne Itali u ka marre jetën 16 fëmijëve dhe shume te tjerë janë plagosur. Një autobus qe transportonte nxënës shkolle nga Hungaria, doli nga rruga dhe u...

Trump anulon “Obamacare”

Brenda pak orësh nga marrja e pushtetit presidenti i ri amerikan Donald Trump, ka nisur te zbatoje premtimet e bera gjate fushatës elektorale. Ai firmosi nje urdhër ekzekutiv qe ka...

Parlamenti turk miraton reformën kushtetuese që fuqizon presidentin

Parlamenti i Turqisë ka miratuar sot një paketë të gjerë të reformës kushtetuese që ka për qëllim të fuqizojë më shumë presidencën e Recep Tayyip Erdoganit duke krijuar mundësinë që...

20 të vrarë dhe dhjetra të plagosur nga shpërthimi i një bombe në Pakistan

Një bombë shpërtheu sot në një treg fruta-perimesh në veriperëndim të Pakistanit duke vrarë të paktën 20 persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë, njoftojnë zyrtarët lokalë. Shpërthimi, që besohet...

Putin i gatshëm të takohet me Trump, por do të duhen muaj

Presidenti rus, Vladimir Putin është i gatshëm të takohet me homologun e tij të ri amerikan, Donald Trump, por për organizimin e takimit do të duhen muaj të tërë pune,...

16 të vdekur dhe 39 të plagosur pas një aksidenti rrugor në Itali

Të paktën 16 persona humbën jetën dhe 39 të tjerë u plagosën dje në mbrëmje vonë, kur një autobus u përplas dhe mori flakë në Italinë Veriore, njoftuan sot zyrtarë...

Shqiptari në Austri planifikonte të kryente sulm terrorist

Nje 18-vjeçar shqiptar eshte arrestuar nga policia austriake, pasi planifikonte te kryente nje sulm terrorist ne kryeqytetin Vjene. Sipas informacioneve, sulmi do te ndodhte mes datave 15 dhe 20 janar....

Nishani uron Presidentin e 45-të të SHBA-së, Donald J. Trump

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani uroi sot Presidentin e 45-të të SHBA-së, Donald J. Trump me rastin e marrjes së detyrës. Zyra e shtypit e Presidentit bën të ditur së...

Mesazhi i papës për Trump: Amerika të shqetësohet për të varfërit

Papa Françesku i dërgoi sot urimet më të mira presidentit të ri Donald Trump duke u lutur që vendimet e tij të drejtohen nga vlerat e pasura shpirtërore dhe etike...

Basha uron Presidentin Trump: Zoti e ndihmoftë në detyrën e tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi të premten Presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump pas marrjes së detyrës së re. “Urime Presidentit Trump! Zoti e ndihmoftë në detyrën...

Ish-presidenti amerikan Barack Obama largohet nga Uashingtoni

Ish-presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij u larguan sot nga Uashingtoni pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë. Çifti Obama hipi në bord të një helikopteri të marinës që...

Trump, presidenti i 45 i SHBA-së

Me dorën mbi Bibël, Donald Trump, ka bere betimin si president i 45 i SHBA. “Unë betohem solemnisht se do te përmbush me besnikëri detyrën e presidentit te SHBA, dhe...

Hapat e ceremonisë së inaugurimit për presidentin Trump

Kjo dite e rëndësishme për presidentin Donald Trump dhe familjen e tij nisi me nje meshe ne Kishën Episkopale, e cila ndodhet pranë Shtëpisë se Bardhe. Ceremonia ishte private. Me...

Meta e Basha, bisedime për bashkëpunimin me SHBA

Kryetari i kuvendit Ilir Meta dhe ai opozitës Lulzim Basha, vijojnë takimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

El Chapo ekstradohet në SHBA

Baroni meksikan i drogës Joakin Guzman, i njohur si “El Chapo” është ekstraduar ne Shtetet e Bashkuara, njoftoi qeveria e Meksikës. Ai mbërriti ne Nju Jork me nje fluturim te...

Presidenti Donald Trump, rrugëtimi i biznesmenit për në Shtëpinë e Bardhë

Biznesmeni miliarder nga Nju Jorku dhe ish-yll i programeve reale televizive, Donald Trump, ishte fitues befasues i zgjedhjeve partiake republikane për tu bërë i nominuar i kësaj partie për zgjedhjet presidenciale....

Foto-humor / Transformimi i Shtëpisë së Bardhë nën presidencën e Donald Trump

Në internet janë postuar disa foto të cilat me humor dhe satirë tregojnë sesi do të transformohet vizualisht Shtëpia e Bardhë nën presidencën e Donald Trump. Këto foto janë realizuar...

Soros: Donald Trump është një diktator dështak

“Donald Trump është një diktator i cili do të dështojë”, –  ka thënë biznesmeni miliarder George Soros në Forumin Ekonomik Botëror në Davos. Investitori hungarezo-amerikan, në vigjilje të betimit të...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com