Google blen Twitter-in?

Kompania Google ka blerë platformën e inovacionit për telefoninë celularë të Twitter, sektor ky që njihet me emrin Fabrik. Blerja është zyrtarizuar nga të dyja kompanitë e përfshira, por pa...

Mozilla me logo të re, përdoruesit postojnë komente ironike

E mbani mend kur Mozilla lançoi një konkurs dizajni për logon e re të fondacionit? Nga të gjitha dizajnet e dërguara, Mozilla duket se e ka zgjedhur një më në fund. Është...

Analizë / Edhe WhatsApp përgjohet! A ka ndonjë aplikacion të sigurtë?

A ka një aplikacion me të vërtetë të sigurte komunikimi? Ne mund të rrimë me orë të tëra duke hetuar të gjithë aplikacionet e komunikimeve të enkriptuara që janë të...

Facebook censuron lajmet e rreme, testimi nis në Gjermani

Facebook njoftoi se brenda javës do të krijojë mundësinë qe rrjetet sociale në Gjermani të reduktojnë keqinformimin dhe shpërndarjen e lajmeve të rreme. “Muajin e kaluar morën masat e para...

Samsung përgatitet për Galaxy S8, “korrigjon” problemet me baterinë

Prodhuesi më i madh në botë i telefonëve inteligjentë po përpiqet të lërë pas një prej dështimeve më të mëdha, në mos më i madhi, në historinë e kompanisë ndërsa...

Ekspertët e IT-së: WhatsApp mund të përgjohet!

Disa mesazhe të dërguar nëpërmjet WhatsApp mund të përgjohen për shkak një problemi në enkriptimin e aplikacionit është përfundimi i një hulumtimi. Problemi fillon në mënyrën sesi WhatsApp enkripton mesazhet...

Ja si duket Nokia 6 me sistem Android (video)

Kompania finlandeze HMD Global ka nxjerre ne treg Nokia 6 me sistem operimi Android. Nje nga bleresit e ketij prototipi ka publikuar nje video ne internet, ku komenton mbresat e...

Yahoo përgënjeshtron mediat: Ndryshimi i emrit, lajm i rremë

Kompania Yahoo ka përgënjeshtruar zërat se do të ndryshojë emrin e saj. Reagimi ka ardhur nga vetë Yahoo pas publikimit të një serie artikujsh në mediat më prestigjioze si Wall...

“Safari” ishte armiku i baterisë së MacBook Pro të Apple

Shkaktari kryesor i jetëgjatësisë së shkurtër së baterisë së laptopit të ri MacBook Pro i Apple është motori i kërkimit Safari. Lajmin e bën me dije Apple së bashku me...

Masat e Facebook për një gazetari më të mirë

I njohur ndryshe si Projekti i Gazetarisë, nisma më e re vjen në kuadër të përpjekjeve të kompanisë për të luftuar përmbajtjet e rreme në rrjetin social. “Qëllimi i Projektit...

Anonymous mesazh Francës: Nëse ekstradoni Haradinajn, do ju sulmojmë

Grupi i hakerave Anonymous Albania i ka dërguar një mesazh gjykatës dhe qeverisë franceze ku shprehin zhgënjimin e tyre për arrestimin e Ramush Haradinajt dhe bëjnë thirrje për lirimin e...

Nokia rikthehet fuqishëm, celular me sistem operimi Android për 246 $

HMD Global, një kompani finlandeze e cila bart të drejtat e përdorimit të markës së Nokia në telefonët celularë, prezantoi ditën e Dielë telefonin e saj të parë i cili...

LG me humbje, dështoi prototipi i celularëve G5

Prodhuesi i dytë më i madh në botë i televizorëve pas Samsung, tha se humbja për tre mujorin e katërt ishte 29.36 milion dollar, e para që nga 2010-ta. Megjithatë LG...

Kigston Digital nxjerr në treg USB-në me kapacitet 2 TB

Linja Kigston Digital, ofron USB-në më të madhe, DataTraveler Ultimate Generation Terabyte (GT). Me 2 terabite hapësirë, Kingston pretendon se kjo është USB me kapacitetin më të lartë në botë,...

Samsung prezanton serinë e re të Galaxy A me xham 3D dhe “water resistent”

Samsung prezantoi serinë më të fundit të Galaxy A. E disponueshme në Europë në dy versione – 5.2 inch A5 dhe 4.7 inch A3 – seria më e re e...

Twitter-i punëson redaktorë, fut shërbimin “breaking news”

Twitter do të fusë sherbimin “Breaking News” ku do të njoftojë informacionet më të fundit dhe do të transmetojë video për lajmet kryesore në mbarë botën. Sikurse raporton Techsot pasi...

“Swarovski” përgatitet për një smartwatch

Moda për të transformuar produktet teknologjike më të dëshiruara në objekte glamour tashmë po hyn edhe mes markave të luksit dhe pasi pamë smartwatch-ët e parë të tregtuar nga “TAG...

Acer nxjerr në shitje “Predator 21X”, laptopi më i shtrenjtë në botë

Acer ka publikuar sot çmimin e laptopit Predator 21X, i cili rezulton të jetë më i shtrenjti. Kompjuteri ka një kosto prej 9 mije dollarësh. Ai eshte laptopi i pare...

Samsung Galaxy S8 si kompjuter, do te lidhet me tastierë dhe ekran

Samsung Galaxy S8 mund te përdoret edhe si kompjuter. Aparati i ri celular do të krijojë mundësin që të lidhet me një monitor, mouse dhe tastierë. Sipas disa të dhënave...

Izraeli censuron Facebook-un, ligj për heqjen e postimeve me përmbajtje dhune

Parlamenti izraelit miratoi në parim, në seancën e parë të parlamentit për vititn 2017, nje projektligj, që u mundëson organeve të drejtësisë të urdhërojnë zyrat qendrore të rrjeteve sociale që...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com