Aktualitet

Erdogan: Terrorizmi një problem global

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se terrorizmi është një problem mbarëbotëror, njoftoi agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency.   “Këto
më shumë...

Mogherini takon Ramën, mbështetje vetingut e reformave

Shefja e Politikës së Jashtme dhe Sigurisë në BE, Federica Mogherini ka zhvilluar pasditen e së mërkurës një takim kokë më kokë me
më shumë...

PS: Ata që humbën me VETTING-un do të humbin edhe zemrat e...

Partia Socialiste ka reaguar sot pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. “Pasi mbylli çadrën për ca poste qeveritare, Z. Basha
më shumë...

Vlorë, vritet në qendër të qytetit drejtori i OSHEE-së dhe...

Qyteti bregdetar i Vlorës është tronditur mbrëmjen e së mërkurës nga nja antentat mafioz. Dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë një
më shumë...

EKSLUZIVE/ ONM përjashton Krenar Ahmetaj për sjellje kriminale...

Sipas ONM 2 kandidate, Nertila Sadedini dhe Noreta Kalcuni ne punet qe kane kryer me pare kane shkelur praktikat e mira administrative, Krenar
më shumë...

EKSKLUZIVE/ Nuk justifikonin dot pasurinë, ja kush janë 8...

Ne baze te dokumentacionit dhe informacionit te verifikuar nepermjet institucioneve kompetente ne Shqiperi, gjetjet ne lidhje me pasuri te pashpjegueshme jane verejtur gjate
më shumë...

EKSKLUZIVE, ONM i përjashtoi nga gara për konflikt interesi. Ja...

Vezhguesit Nderkombetare te ONM kane arritur ne perfundimin se ekzistenca e lidhjeve te ngushta familjare ndermjet tyre dhe anetareve aktuale te gjyqesorit shqiptar
më shumë...

EKSKLUZIVE/ VETTING-u, ONM përjashton 31 kandidatë për munges...

Zbulohen 87 kandidatet per organet e vetingut qe kane marre rekomandim negativ nga Operacioni Nderkombetar i Monitorimit. Ne dokumentin prej 17 faqesh qe
më shumë...

Trump në Bruksel për NATO-n

Presidenti amerikan Donald Trump ndodhet ne Bruksel, ku do te marre pjese te enjten ne samitin e liderëve te NATO-s. Ai eshte takuar
më shumë...