Aktualitet

Mbështetës të VMRO në protestë

E ndërsa Zaev pret te marre mandatin per qeverinë mbështetës te VMRO-DPMNE kane dale ne Shkup ne nje proteste per te kundërshtuar krijimin
më shumë...

Zbardhet projekt-vendimi për dëmshpërblimin e banorëve të...

Tre ministri, ajo e Brendshme, e  Energjitikës dhe e Financave në bashkëpunim me njëra – tjetrën i kanë propozuar Këshilli të Ministra një
më shumë...

Prodhuesit: Mielli serb, pa cilësi

Mielli qe vjen nga Serbia është i një cilësie te ulet dhe nuk përmban vlera ushqyese. Ky është alarmi qe ngre kryetari i
më shumë...

Dritë jeshile për heqjen e vizave të shtetasve gjeorgjianë n...

Shtetet anëtare të BE-së kanë përfunduar me sukses sot fazën e fundit të procedures për të akorduar për shtetasit gjeorgjianë liberalizimin e vizave
më shumë...

Basha ultimatum 6 orë policisë. Arsyeja?

Në fjalën e tij të radhës mbajtur tek protestuesit, pasditen e sotme kreu i opozitës i është drejtuar me një mesazh të ashpër
më shumë...

Mbërrijnë në Tiranë eshtrat e Imzot Vinçens Prenushit

Eshtrat e Vinçens Prenushit, një nga 38 martirët e lumnuar nga Vatikani kanë mbërritur sot në Katedralen e Shën Palit në Tiranë. Eshtrat
më shumë...