Aktualitet

Shoqata Çamëria protestë para Ministrisë së Jashtme

Aktiviste te shoqatës “Çameria”, dhe përfaqësues te Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet kane protestuar sot pasdite para ambienteve te Ministrisë se Jashtme.  
më shumë...

Edhe Italia kërkon eshtrat në fushën e Dragotit

Nisja e gërmimeve ne fushën e Dragotit ne Tepelene  për gjetjen e eshtrave te ushtareve greke është konsideruar e një ndjeshmërie te lartë
më shumë...

Donald Lu i përgjigjet kritikave: Lërini ankesat, zbatoni...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkojnë edhe njëherë politikës shqiptare të bashkëpunojë për zbatimin e shpejtë të reformës në drejtësi, me qëllim
më shumë...

“Magjia e Gramafonit”, ekspozohet koleksioni i rrallë

Një gramafon i vitit 1903 është për këdo tërheqës, e një gramafon i vjetër që ende funksionon është edhe më shumë.   Kjo
më shumë...

Gjyqi ndaj Shullazit, Prokuroria paraqet provat

Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaron për herë të parë në sallën e gjyqit se hetimet ndaj Emiliano Shullazit i ka nisur në
më shumë...

Rrahje masive në aeroportin e Hanoverit

Dhjetëra turq e kurdë u përleshën në aeroportin e Hanoverit në Gjermani, dukë krijuar një situatë të paprecedentë në sytë e udhëtarëve të
më shumë...

Rama: Mbështetje peshkatarëve

Investimet në portin e peshkimit në Durrës, sipas kryeministrit Edi Rama, kanë përmirësuar gjendjen vetëm përkohësisht. Për zhvillimin e sektorit kreu i qeverisë
më shumë...

Fino: Rikthej besimin tek Futbolli Shqiptar

Në një kohë që Futbolli Shqiptar është përfshirë nga ethet e garës, së kush do të drejtojë Federatën në vitet në vijim, kandidati
më shumë...

Forumi i Davos, liderët do diskutojnë problemet globale

Liderët botërorë, ministrat e jashtëm, krerët e qeverive, madje dhe persona të famshëm nga fusha të ndryshme, do të marrin pjesë në takimin
më shumë...