Aktualitet

Precedenti “Katalonja”, Veneto e Lombardia duan...

Dy prej rajoneve më të pasura të Italisë së veriut votojnë për me shume autonomi.   Lombardia, që ka edhe kryeqytetin financiar të
më shumë...

Mbillen pemë te “Liqeni i Thatë”

Parku i Liqenit do të ketë një tjetër hyrje të gjelbër në pjesën jugore të tij. Pas gjelbërimit të zonës që dikur ishte
më shumë...

“Tahiri”, LSI ultimatum 3-ditor Ramës

Lëvizja Socialiste për Integrim, e cila deri para pak muajsh ishte aleatja strategjike e PS-së, sot në opozitës me të, i vendos afate
më shumë...

Paralajmërimi i Krimeve të Rënda: Nxjerrja e provave rrezikon...

Pas përfundimit të mbledhjes së këshillit të mandateve për ish-ministrin Tahiri, Prokuroria për Krime te Renda vuri alarmin se nxjerrja e sekretit hetimor
më shumë...

Ahmetaj: Sipërmarrësit kanë përfituar nga politika e qeveris...

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj vizitoi fabrikën e re te prodhimit te fasonerisë ne Vore. Investimi prej afro 2 milionë euro
më shumë...

Zgjedhjet presidenciale në Slloveni, Pahor kërkon mandatin e...

Sllovenët u janë drejtuar kutive të votimit në zgjedhjet presidenciale, me presidentin në detyrë Borut Pahor që kërkon mandatin e dytë pesëvjeçar të
më shumë...

Thaçi, Haradinaj, e Ymeri thirrje për pjesëmarrje masive në...

Kosova po voton në zgjedhjet lokale  që nga ora 7 e mëngjesit të ditës së sotme.   E para që iu drejtua kutive
më shumë...

Basha: Rama po mbron Tahirin dhe policët e inkriminuar

Kreu i opozitës Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook thotë se kryeministri u dha garanci publike kriminelëve se pavarësisht ngjarjeve të fundit,
më shumë...

Ekskluzive / Kreu i Komisionit të Venecias: Korrupsioni në...

Presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio ngre alarmin për nivelin e korrupsionit në Shqipëri. Në një intervistë për Vizion PLUS, ai thekson
më shumë...